Bahasa - Indonesia
Chinese (simplified)
Deutsch
English - Australia
English - Canada
English - Ghana
English - International
English - Ireland
English - Kenya
English - Malaysia
English - Nigeria
English - Nordics
English - Singapore
English - South Africa
English - United Kingdom
English - United States
Español - Español
Español - LATAM
Français
Greek
Italiano
Japanese
Korean
Nederlands
Polski
Português
Brazil
Româna
Thai
Türkçe
Русский
العربية
Women Soccerway
мужчины
Women Soccerway
мужчины
Даты матчей
Турниры
Команды
Составы
Турниры
Команды
Составы
RU Турниры
Женская Премьер-Лига
Женский Кубок
Super Cup Women
Женский первый дивизион
Национальные
Австралия
Австрия
Албания
Англия
Аргентина
Беларусь
Бельгия
Болгария
Босния и Герцеговина
Бразилия
Венгрия
Вьетнам
Германия
Греция
Грузия
Дания
Израиль
Индия
Исландия
Испания
Италия
Казахстан
Кипр
Китайский Тайбэй
Колумбия
Косово
Латвия
Литва
Люксембург
Македония, ФРЮ
Мальта
Марокко
Мексика
Молдова
Нидерланды
Новая Зеландия
Норвегия
Панама
Парагвай
Польша
Португалия
Республика Ирландия
Республика Корея
Россия
Румыния
Саудовская Аравия
Северная Ирландия
Сербия
Сербия и Черногория
Словакия
Словения
Соединенные Штаты Америки
Таиланд
Турция
Узбекистан
Украина
Уругвай
Уэльс
Фарерские острова
Финляндия
Франция
Хорватия
Черногория
Чешская Республика
Швейцария
Швеция
Шотландия
Эквадор
Эстония
Япония
Международные
AFC Women's Club Championship
CAF Women's Champions League
Женская Лига чемпионов УЕФА
Baltic Women's League
United by Women's Football
BeNe Women's Super Cup
All-Island Cup
A-Leagues All Stars Women
Olympics Intercontinental Play-offs Women
KAIF Trophy
Club Friendlies Women
Turkish Women's Cup
Women's Friendship Tournament
The Women's Cup
Brasil Ladies Cup
Hybrid Friendlies Women
Youth Club Friendlies Women
Women's International Champions Cup
Concacaf W Champions Cup
NWSL x Liga MXF Summer Cup
Женский Кубок Либертадорес
Национальные
Азиатские Игры / Квалификация КМ
Women's Asian Cup Qualification
Women's Olympic Qualifying Asia
Азиатские игры (женский турнир)
Southeast Asian Games Women
EAFF E-1 Football Championship Women
AFF Women's Championship
SAFF Women's Championship
CAFA Women's Championship
WAFF Women's Championship
AFC U20 Women's Asian Cup
AFC U20 Women's Asian Cup Qualification
AFC U19 Women's Championship
AFC U19 Women's Championship Qualification
AFC U17 Women's Asian Cup
AFC U17 Women's Asian Cup Qualification
AFC U16 Women's Championship
AFC U16 Women's Championship Qualification
AFF U15 Women's Championship
Women's East Asian Games
Чемпионат КАФ / КМ Квалификация Африка
Africa Women Cup of Nations Qualification
Women's Olympic Qualifying CAF
CECAFA Women's Senior Challenge Cup
COSAFA Women's Cup
COSAFA Women's U20 Cup
UNIFFAC Women's Tournament
UNAF Women's Tournament
African Games Women
U20 Women's World Cup Qualification Africa
U17 Women's World Cup Qualification Africa
Женский Чемпионат УЕФА
UEFA Women's Championship Qualification
Женская квалификация КМ Европа
UEFA Women's Nations League
Women's Olympic Qualifying UEFA Play-off
Чемпионат УЕФА до 19
UEFA U19 Championship Women Qualification
Чемпионат УЕФА до 17
UEFA U17 Championship Women Qualification
Baltic Women's Cup
Arnold Clark Cup
Женский Кубок Мира
Женский олимпийский турнир
Women's WC Qualification Intercontinental Play-offs
CONMEBOL/UEFA Women's Finalissima
Женские Панамериканские игры
Игры Центральной Америки и Карибского бассейна
Товарищеские матчи (женщины)
Женский Футбольный Кубок Алгарве
Tournoi de France
Cyprus Women's Cup
FFA Cup of Nations
Four Nations Tournament
Istria Women's Cup
Pinatar Cup
SheBelieves Cup
Sud Ladies Cup
Tournament of Nations
Torneio Internacional Feminino de Seleções
Bolivarian Games Women
Женский Чемпионат мира до 20 лет
Жен. чемпионат мира до 17 лет
U21 National Team Friendlies Women
Youth Friendlies Women
U23 National Team Friendlies Women
U20 National Team Friendlies Women
U19 National Team Friendlies Women
U18 National Team Friendlies Women
U17 National Team Friendlies Women
U16 National Team Friendlies Women
U15 National Team Friendlies Women
Aphrodite Cup
Yongchuan Tournament
Женская квалификация КМ Океания
Women's Pacific Games
Women's Olympic Qualifying OFC
OFC U20 Women's Championship
OFC U19 Women's Championship
Женский Золотой Кубок КОНКАКАФ
Concacaf W Gold Cup
Concacaf W Gold Cup Qualification
CA Women's Games
CFU Women's Challenge Series
Женский КОНКАКАФ до 20
Concacaf Women's U20 Qualification
Женский КОНКАКАФ до 17
Concacaf Women's U17 Qualification
Женская олимпийская квалификация КОНКАКАФ
Women's Caribbean Cup
Women's Caribbean Cup Qualification
Женская квалификация КМ Южная Америка
South American Women's Games
CONMEBOL U20 Femenino
CONMEBOL U17 Femenino
TuS Marienborn
Сводка
Матчи
Статистика
Трансферы
Трофеи
Стадион
03 Kassel
09 Breidenbach
1. FC Frankfurt
1. FC Lintfort
1. FC Mühlhausen
1880 Wasserburg
80 Gardelegen
ASV Hamburg
ASV Weisendorf
Ahrensburger TSV
Ahrweiler BC
Alemannia Haibach
Alfter
Altengamme
Altenwerder
Altglienicke II
Altona II
Amern
Ampfing
An der Fahner Höhe
Andernach
Arminia Eilendorf
Arminia Klosterhardt
Aschaffenburg Leider
Astoria Walldorf II
Auggen
BW Neustadt / Orla
BW Schwalbe Tündern
Bad Soden
Baiersdorf
Ballweiler-Wecklingen
Bardowick
Barleben
Barockstadt F-L II
Basara Mainz
Bayreuth II
Bedburg-Hau
Berg
Berlin Hilalspor
Berlin Türkspor
Berliner SC
Bernburg
Bevern
Biberach
Biebrich 02
Biemenhorst
Bienwald Kandel
Bitterfeld-Wolfen
Blau Weiß Dölau
Blau-Weiß 90 Berlin
Blau-Weiß Dingden
Blau-Weiß Friesdorf
Blau-Weiß Mintard
Blau-Weiß Zorbau
Bliesmengen-Bolchen
Bockum-Hövel
Bogen
Borgfeld
Bornheim Grün-Weiss
Bornheim
Borussia Emsdetten
Borussia Lindenthal
Bovenden
Bretten
Bretzenheim
Britannia Eichenzell
Bruchsal
Buch Nürnberg
Buckenhofen
Budberg
Buntentor
Burglengenfeld
Burgsolms
Bühlertal
Chiemgau Traunstein
Concordia Buckow / Wald
Concordia II
Concordia Wiemelhausen
Croatia Berlin
Cronenberger SC
Cuxhaven
DJK Bamberg
DJK Donaueschingen
DV Solingen
Dampfach
Deggendorf
Deutz
Dinklage
Doberaner
Dorndorf
Dortelweil
Dresden Laubegast
Drochtersen / Assel II
Durach
Dörpum
Düren II
Düsseldorf West
Eckernförde / Fleckeby
Ederbergland
Eggenfelden
Ehekirchen
Ehingen-Süd
Ehrang
Eiche Horn
Eichede II
Eichholzer SV
Eichsfeld
Eidertal Molfsee
Eilendorf
Einheit Bernau
Eintracht Karlsfeld
Eintracht Lokstedt
Eintracht Münchberg
Eintracht Norderstedt II
Eintracht Oranienburg
Eintracht Sondershausen
Eintracht Verlautenheide
Eiterfeld
Eldagsen
Elstorf
Elzach-Yach
Empor Berlin
Empor Glauchau
Eppelborn
Erkheim
Erndtebrück
Esens
Etelsen
Eutiner SV
Evesen
FC Remscheid
FC Sulingen
FC Tegernheim
FC Waldbrunn
FSV Duisburg
FSV Dörnberg
FSV Offenbach
FSV Pfaffenhofen
FT Schweinfurt
FV Morbach
FV Mosbach
Fehlheim
Feldmoching
Fellbach
Forstinning
Fortuna Babelsberg
Fortuna Bonn
Fortuna Chemnitz
Fortuna Dilkrath
Fortuna Heddesheim
Fortuna Magdeburg
Frammersbach
Freiburger FC
Friedrichsberg-Busdorf
Frisia 03 Risum-Lindholm
Frohnauer SC
Frohnhausen
Fuchsstadt
GW Siebenbäumen
Garmisch-Partenkirchen
Garrel
Gau-Odernheim
Geratal
Germania Bleckenstedt
Germania Erftstadt
Germania Friedrichstal
Gettorfer SC
Gilching Argelsried
Greifswalder II
Großschwarzenlohe
Grün Weiß Firrel
Grün Weiß Mühlen
Grün-Weiß Ahrensfelde
Grün-Weiß Lübben
Grün-Weiß Nottuln
Grünwald
Güstrow
HNT
HSC Hannover
HT16
HWW Niederroßbach
Hagen / Uthlede
Hagen Ahrensburg
Haldensleben
Hallbergmoos-Goldach
Halle-Ammendorf
Halvestorf-Herkendorf
Hamburger SV III
Hamm United
Hammah
Handwerk Rabenstein
Hansa Friesoythe
Harburger SC
Harsefeld
Hastedt
Hausen
Heiligenstadt
Heiligenstedten
Helpenstein
Hemmingen-Westerfeld
Herrensohr
Hertha Wiesbach
Herzogenaurach
Hilden II
Hillerse
Hiltrup
Hochwald
Hofherrnweiler-Unterromb
Holdorf
Holthausen-Biene
Holzheimer SG
Holzkirchen
Holzwickeder SC
Hombrucher SV
Homburg II
Homburg-Nümbrecht
Hornau
Horsthausen
Huchting
Hönnepel-Niedermörmter
I. SC Göttingen
Illertissen II
Ilsenburg
Immendorf
Jahn Forchheim
Jahn Zeiskam
Jetzendorf
Jägersburg
Kaltenkirchener TS
Kapellen-Erft
Kareth Lappersdorf
Karlburg
Kastl
Katschenreuth
Kaufering
Kickers 94 Markkleeberg
Kirchberg
Klei. / Hun. / Doh.
Kohlscheider
Konstanz-Wollmatingen
Kray
Krähenwinkel Kaltenweide
Kummerfeld
Kuppenheim
Kurdistan Düren
Kästorf
Köln-Flittard
Kühlungsborn
Lam
Landolfshausen Seulingen
Landshut
Lehndorfer
Lehrte
Leinfelden-Echterdingen
Lennestadt
Lichtenauer
Lichtenfels
Lindwedel-Hope
Lok Stendal
Lowick
Luhe-Wildenau
Lörrach-Brombach
Lößnitz
Lüner SV
MSC Preussen
MSV Düsseldorf
Maichingen
Malberg
Marpingen-Urexweiler
Mecklenburg Schwerin
Meinerzhagen
Melle 03
Memmingen II
Merchweiler
Mesum
Metternich
Mettlach Merzig
Mettmann
Mondorf
Monheim
Motor Wilsdruff
Mönchröden
Mülheim-Kärlich
Neckarsulmer SU
Neetze
Neheim
Neubrandenburg 04
Neuenheim
Neufraunhofen
Neuhof
Neunkirchen-Seelscheid
Niedernhausen
Niedersachsen Döhren
Nieheim
Niendorfer TSV II
Nienstedten
Nikola Tesla
Nordkirchen
Nörten-Hardenberg
OSV Hannover
OT Bremen
Oberensingen
Oberhaid
Oberpleis
Obersprockhövel
Oberweikertshofen
Ohratal Ohrdruf
Olching
Osterhofen
Osterrönfeld
Ottersleben
Paloma II
Pampow
Pansdorf
Papenburg
Pars Neu-Isenburg
Pastow
Pattensen
Peckeloh
Pesch
Petershagen-Eggersdorf
Pfullingen
Phönix Lübeck II
Pirmasens II
Pirna-Copitz 07
Poppenbüttel
Preetzer TSV
Preussen Espelkamp
Preußen Bad Langensalza
Primstal
Pullach
RW Maaslingen
Radebeul
Radefelder SV
Rahlstedt
Rantrum
Rantzau
Rapid Chemnitz
Rapid Lübeck
Rasensport Brand
Ratzeburg
Reichenbach
Reichenbacher FC
Reichensachsen
Reisbach
Rellinghausen
Rene Schneider
Rielasingen-Arlen
Rimpar
Rodgau
Roding
Rot-Schwarz Kiel
Rot-Weiss Wittlich
Rot-Weiß Hadamar
Rot-Weiß Thalheim
Rot-Weiß Walldorf II
Rot-Weiß Weiler
Rotenhof
Rott
Rudow
Ruhmannsfelden
Rödinghausen II
Röllbach
SC Aufkirchen
SC Lahr
SC Rheinbach
SC Velbert
SCC Berlin
SF BG Marburg
SF Bad Homburg
SF Düren
SF Niederwenigern
SF Seligenstadt
SGS Essen
SSC Teutonia 1899
SSC Weißenfels
SSV Merten
SSV Sand
SV Breinig
SV Bruckmühl
SV Hermersberg
SV Lengede
SV Mitterteich
SV Zeilsheim
SVE Wald-Michelbach
SVGO Bremen
Saalfeld
Saar Saarbrücken
Sachsenhausen
Sandershausen
Sarstedt
Saxonia Tangermünde
Scherpenberg
Schlebusch
Schleiz
Schneifel-Stadtkyll
Schwabach
Schwabmünchen
Schwalbach
Schwandorf-Ettmannsdorf
Schwebenried / Schwemm.
Schweina-Gumpelstadt
Schwäbisch Hall
Schüren
Schüttorf
Seebach
Sereetz
Siedenbollentin
Sindorf
Singen
Slesvig
Sodingen
Soltau
SpVgg Neu-Isenburg
Spandauer Kickers
Spfr. Dorfmerkingen
Spich
Sportfreunde 04
Sportfreunde Schwaig
Stadelhofen
Stadeln
Steele
Steinwenden
Stenum
Sterkrade-Nord
Stern Britz
Stern
Stjernen
Sturm Hauzenberg
Süchteln
TB Uphusen
TB/ASV Regenstauf
TBS Pinneberg
TS Ober-Roden
TSG Tübingen
TSV Bobingen
TSV Gochsheim
TSV Lägerdorf
TSV Mariendorf
TSV Steinbach II
TSV Stralsund
TSV Unterpleichfeld
TV Echterdingen
Taucha 99
Teningen
Teutonia Weiden
Thüringen Weida
Todesfelde II
Torgelow-Ueckermünde
Treubund Lüneburg
Trier-Tarforst
TuBa Pohlheim
TuS Geretsried
TuS Haltern
TuS Marienborn
TuS Rüssingen
TuSpo Surheide
Tus Garbsen
Türk Gücü Helmstedt
Türkspor Neckarsulm
Union Klosterfelde
Union Mühlhausen
Unter-Flockenbach
Unterföhring
Unterrath
Unterreichenbach
Vahdet Braunschweig
Vatan Spor Aschaffenburg
Verden 04
Verl II
VfB Eppingen
VfL Güldenstern Stade
VfR Gommersdorf
Victoria Bammental
Victoria Hamburg II
Victoria Mennrath
Victoria Seelow
Vier- und Marschlande
Viersen
Viktoria Arnoldsweiler
Viktoria Bronnzell
Viktoria Gesmold
Viktoria Herxheim
Viktoria Jüchen-Garz.
Villingen II
Vorwärts Nordhorn
Vorwärts Röslau
Wacker Nordhausen
Wacker Obercastrop
Wahrenholz
Waldgirmes II
Waldhof Mannheim II
Walluf
Wanne Eickel
Warnemünde
Weißenburg
Werderaner Viktoria
Wermelskirchen
Wesel-Lackhausen
Westerhausen
Westfalia Kinderhaus
Westfalia Soest
Wetschen
Weyer
Wiehl
Wieseck
Willingen
Wilmersdorf
Wismut Gera
Wissen
Wolfenbüttel
Wolfhagen
Worpswede
Wunstorf
Zehdenick
Zuzenhausen
Аиндлинг
Айнтрахт Брауншвейг II
Айнтрахт Нортхайм
Алерштедт / Оттендорф
Альтенхольц
БСК Зюд 05
БФК Пройссен
Бад Кецтинг
Бармбек-Уленхорст
Бафенштедт
Бентвиш
Бореа Дрезден
Боруссия Нойнкирхен
Бург
Бухония Флиден
Бюкебург
Вайден
Вайнхайм
Вейе
Вердер Бремен III
Вильхельмсхавен
Виргес
Вульсдорф
ВфБ Зангерхаузен
ВфЛ Бремен
Ганза Люнебург
Германия Обер-Роден
Германия Шёнайхе
Геттинген
Гифхорн
Грон
Гроссбардорф
Дельбрюкер СК
Идар-Оберштайн
Кель Фурт
Клаусдорф
Кондор
Кропп
Курслак-Нойенгамме
Лобрюгге
МСФ 1919 Нойруппин
Мальховер СФ
Маркранштедт
Мотор Эберсвальде
Оберлаузитц
Ойте
Остштайнбекер СФ
Пфуллендорф
Райникендорфер Фюхзе
Розенхайм
Рот-Вайс Дармштадт
Рот-Вайс Франкфурт
Рот-Вайс Хасборн
СГ Айнтрахт Бад Кройцнах
СК Брамфельдер
СФ Дессау 05
СФ Линкс 1949
Тевтония Юльцен
ТуРУ 1880 Дюссельдорф
ТуС Хоенекен
Унтерхахинг II
ФК Кемптен
ФК Шонберг 95
ФКА Дармштадт
ФСВ Зальмрор Зальмталь
ФТ Брауншвейг
Фельмар
Форан Оэ
Форвертс Вакер
Хабенхаузер ФВ
Хаммер ШпФг
Хассия Бинген
Хенштедт-Ульцбург
Хузумер СФ
Шваххаузен
Шотт Йена
Шпельдорф
Шпильберг
Шпортфройнде Ёстрих-Изерлон
Шпортфройнде Айсбахталь
Шпортфройнде Кёллербах
Эльверсберг II
Эрланген-Брук
Информация
Адрес
Mainz
Страна
Германия
Стадион
Имя
Marienborn Kunstrasenplatz
Город
Mainz
Вмещает
1000
Video:
Матчи
Турнир:
Все
State Leagues
Reg. Cup Südwest
Отобразить:
Все
Дома
В гостях
« предыдущая
следующая »
Дата
Турнир
результат
хозяева поля
счет/время
команда_гостей
23/02/24
STL
TuS Marienborn
1 - 2
Gau-Odernheim
01/03/24
STL
TuS Marienborn
2 - 3
Basara Mainz
08/03/24
STL
TuS Marienborn
2 - 2
Bretzenheim
17/03/24
STL
TuS Marienborn
3 - 0
FSV Offenbach
23/03/24
STL
TuS Marienborn
3 - 0
Viktoria Herxheim
07/04/24
STL
TuS Marienborn
15 : 00
TuS Rüssingen
14/04/24
STL
TuS Marienborn
15 : 30
SV Hermersberg
19/04/24
STL
TuS Marienborn
19 : 30
СГ Айнтрахт Бад Кройцнах
26/04/24
STL
TuS Marienborn
19 : 30
Хассия Бинген
05/05/24
STL
TuS Marienborn
15 : 00
Pirmasens II
Фан-сайты
Добавить свой собственный
Фан-сайтов пока нет.
Таблица State Leagues
#
Команда
МС
Р
О
6
Bienwald Kandel
21
-7
31
7
FSV Offenbach
22
-6
30
8
TuS Marienborn
22
+3
28
9
Pirmasens II
22
-3
28
10
Gau-Odernheim
22
-11
28
Copyright ©2024 Perform Group. All rights reserved.
Data provided by Opta Sports. Articles provided by OMNISPORT.